40 מעל 40
logo
רן לוי
מייסד|Podcast Israel Media LTD.

כבר בשנת 2007, הרבה לפני להיטים כמו Serial ועוד לפני שידעו בישראל מה זה פודקאסט או הסכת, הקים, הגיש והפיק רן לוי את "עושים היסטוריה", הפודקאסט הישראלי המצליח והמדובר ביותר עד כה. עם קרוב ל-13 מיליון האזנות מצטברות, בכל פרק עוסק לוי בנושא מתחום המדעים, היסטוריה או טכנולוגיה.

לאחר שהפופולאריות של הפודקאסט הפכה לסוג של תופעה, החליט לוי לפתוח בקמפיין מימון המונים כדי לעמוד בלוחות הזמנים הצפופים של הפקת הפודקאסט. לוי ביקש לגייס 70,000 שקלים, אך המאזינים הצטרפו בהמוניהם והשקיעו למעלה מ-121,000 שקלים.

לוי הוא בוגר הפקלוטה להנדסת חשמל של הטכניון,ובעל תואר מהנדס אלקטרוניקה. עבד בעבר בחברת מלאנוקס כמהנדס חשמל. במקביל לעבודותיו כמהנדס אלקטרוניקה ומפתח תוכנה, כתב שלושה ספרי עיון בתחומי מדע פופולארי.

בעקבות הצלחת הפודקאסט "עושים היסטוריה", עבר לעבוד בחברת רפא"ל. לאחר כמה שנים החליט לעזוב את עבודתו ולהתמקד בעולם הפודקאסטים. בשנת 2014 התפתחה "עושים היסטוריה" ולוי הקים יחד עם שותפו דני טימור את "פודקאסט ישראל מדיה", החברה שאחראית כיום על יותר מעשרה פודקאסטים שונים במגוון רחב של נושאים: טכנולוגיה, רפואה, פוליטיקה, ספורט, תנ"ך, רכב, עסקים, שיווק, תוכנה, טיולים ועוד. בנוסף, מפיק לוי פודקאסטים עבור גופים נפרדים כמו "כאן", הטלוויזיה החינוכית ואפילו מבקר המדינה. רבים מהפודקאסטים של פודקאסט ישראל התברגו גם הם בצמרת רשימות ההשמעה בישראל. לוי מרצה בין היתר על נושאי מדע וטכנולוגיה, והקים רשת של מרצים מבית "עושים היסטוריה" במגוון נושאים שונים.

שיתוף
מי עוד ברשימה?