40 מעל 40
logo
רן בר-זיק
מפתח Web|Verizon Media Group

רן בר-זיק הוא מפתח תוכנה מנוסה, שעובד כיום כמפתח Web בחברת Verizon Media Group. בעשור האחרון מפעיל בר-זיק את אתר "אינטרנט ישראל" ובו הוא מפרסם מדי שבוע מידע רב, טיפים והדרכות שמסייעים לכל מי שעוסק או רוצה לעסוק בפיתוח ווב. חוץ מההיבטים הטכנולוגיים מתמקד בר-זיק גם בהשלכות השונות של נושאי אבטחת מידע, פיתוח, בעיות ביצועים וניהול קוד.

בשנים האחרונות חשף בר-זיק אינספור פרצות אבטחה ותרם בכך רבות להעלאת המודעות לסוגיות הפרטיות, אבטחת מאגרי מידע, כשלי אבטחה באתרים שונים - כולל ממשלתיים - ונגד הפגיעה האפשרית של המאגר הביומטרי. בר-זיק, שמקפיד לא להגדיר את עצמו כאיש אבטחת מידע, מטיף למען הקפדה על קוד איכותי יותר ומציג אינספור מקרים של פרצות אבטחה ופרטיות, שנגרמו בגלל כשלים ורשלנויות ברמת הכתיבה של הקוד: מחולשה בדפדפן כרום שמאפשרת להדליק מצלמה מרחוק ללא אינדיקציה גרפית ועד מציאת פרצה החושפת את מאגר מספרי הזהות של שוטרי משטרת ישראל ועד לפרצה בשרת ההודעות של משרד הפנים.

בכל כתבה שהוא מעלה לאתר שלו ולערוצי תקשורת נוספים, בר-זיק משתדל להסביר גם לאנשים שלא בקיאים בתחום את שהתרחש. בנוסף, מרצה בר-זיק בין היתר על אבטחת מידע ועל כתיבת קוד מאובטח.

שיתוף
מי עוד ברשימה?