40 מעל 40
logo
עופרי וקסלר
ארכיטקט|אינטל

כבר במסגרת לימודיו במעבדה לעיבוד אותות במחלקה להנדסת חשמל באוניברסיטת בן גוריון בשנות ה-80, יצר וקסלר פרויקט בו בנה מסווג אוטומטי של מחלות ריאה על פי קולות הנשמעים מבית החזה. השיטות בהן השתמש היו דומות באופן מהותי לאלגוריתמים בהם משתמשים היום בניתוח אותות סנסוריים. לאחר לימודיו עבד בסטארטאפ בחממה הטכנולוגית סביב הכור בדימונה, אשר עסק במערכות לעיבוד אותות והסקת מסקרנות בזמן אמת על פי עקרונות פיזיקליים מסוימים. לאחר מכן הצטרף וקסלר לאינטל - מקום עבודתו ב-30 השנים האחרונות.

וקסלר החל כ-Logic Designer בעבודה על מעבד מסדרת ה-860 של אינטל בשנות ה-80. המעבד היה מוצלח מאד מבחינה טכנית, אך זכה לתפוצה מוגבלת מאוד. במקביל, התפתחה בתחום מומחיות חדשה שנקראה "ארכיטקט", ו-וקסלר מונה לצוות הארכיטקטורה הראשון שקם בחברה, עד שבסוף שנות ה-90 קודם לעמדת הובלת קבוצת ארכיטקטורה. בשנים אלו החל לפרוח ולבלוט מרכז הפיתוח של אינטל בחיפה, עם פיתוחים כמו מעבדי המובייל הראשונים, הליבות המרכזיות של אינטל שהגיעו לכל מוצרי אינטל בתחומי ה-Client וה-Data Center. וקסלר הוא ממפתחי Sandy Bridge ו-Skylake, שפיתוחם הוביל את אינטל ישראל ואינטל העולמית להישגים מרשימים.

לפני 8 שנים התבקש וקסלר על ידי הנהלת אינטל לחזק את תחום הגראפיקה והמדיה ועבר להתמקד בתחום הראייה הממוחשבת עם שימוש ב-Deep Learning. למרות השינוי המקצועי המשמעותי, וקסלר מעיד כי מבחינתו היה מדובר בחזרה לשורשים בימי בן גוריון. וקסלר הקים צוות לבניית ארכיטקטורה וקו מוצרים ייעודי לטיפול בלמידה עמוקה בתחומים שונים כולל ניתוח תמונה, וידאו, דיבור, שפה, טקסט וכו'. בהמשך השנה יושק מוצר ראשון בשיתוף עם פייסבוק.

לאחרונה אף זכה וקסלר לדרגת "עמית" (Fellow), הדרגה הבכירה ביותר של מהנדסים ואנשי פיתוח בחברה, דרגה המקבילה לסגני נשיא

שיתוף
מי עוד ברשימה?