40 מעל 40
logo
סמדר איצקוביץ'
ראש האגף לפיתוח תעשייה וחדשנות|עיריית אשדוד

ד"ר סמדר איצקוביץ' היא ראש האגף לפיתוח תעשייה וחדשנות בעיריית אשדוד ומייסדת ה- Ashdod Smart Mobility Living Lab בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת MIT. ד״ר איצקוביץ' הגיעה מההייטק לרשות המקומית באשדוד, שם קידמה מספר מיזמים בתחום החינוך, התעשייה והחדשנות, עליהם קיבלה בין היתר את פרס דן דויד. כיום סמדר מייסדת עמותה בתחום של ערים חכמות שתהווה תשתית עבור ערים/משרדי ממשלה ובעלי עניין נוספים לבחינת סוגיית המידע והטכנולוגיות הנדרשות לשיפור איכות הסביבה העירונית.

בשנים האחרונות היא פעלה למטרת חיזוק אקוסיסטם של טכנולוגיה ויזמות באשדוד. מאז הקמת האגף נוצרו 6,000 מקומות עבודה חדשה בעיר, מה שצמצם את האבטלה ב-20% בתקופה של 8 שנים. כמו כן, האגף הוביל להקמת האקסלרטור הראשון בעיר - The Hive Ashdod - לקידום יזמים, בנוסף לחממת FoodTech בשיתוף שטראוס, והקמת מרכז לפיתוח תוכנה בינלאומי של IBM ששילב נשים חרדיות.

ב-2017 הקימה איצקוביץ' מעבדה בשם Ashdod Smart Mobility Living Lab שמטרתה היא להריץ פיילוטים טכנולוגיים במרחב העירוני בעיקר בתחום התחבורה החכמה והאוטונומית. במסגרת היוזמה האחרונה נחתם הסכם עם חכם ST Engineering הסינגפורית, המפתחת כלי תחבורה אוטונומיים, במסגרתו כבר בשנה הבאה יתחילו לשייט ברחובות אשדוד אוטובוסים אוטונומיים. בכך תהפוך אשדוד לעיר הראשונה בישראל שבתחומה ינועו כלי רכב אוטונומיים.

שיתוף
מי עוד ברשימה?