40 מעל 40
logo
נעם סלונים
חוקר|IBM

ד"ר נעם סלונים הוא מדען במעבדת המחקר של IBM בחיפה, המתמחה בתחום עיבוד שפה טבעית ובינה מלאכותית.

לפני הצטרפותו ל-IBM, עבד סלונים כעמית באוניברסיטת פרינסטון, בה התמקד בתחום מחקר הביולוגיה החישובית. סלונים השלים את עבודת הדוקטורט שלו בהצטיינות יתרה באוניברסיטה העברית בירושלים בתחום הלמידה החישובית והיה שותף בחיבורם של יותר מ-50 מאמרים מדעיים אשר מצוטטים רבות בספרות המדעית. כיום מוכר סלונים כאחד המדענים המובילים בעולם בתחום המחקרי של ארגומנטציה חישובית.

לאחר ש-IBM חשפה את מערכת הבינה המלאכותית המרשימה, Watson, מחלקת המחקר של IBM פנתה לכל אלפי החוקרות והחוקרים של החברה בעולם כדי להעלות רעיונות לאתגר הבא. מבין שלל הרעיונות שנשלחו ממדינות שונות, התקבלה בסופו של דבר ההצעה של נעם סלונים לפיתוח מערכת שתוכל לנהל Debate מעמיק מול בן אנוש. ביחד עם צוות החוקרים במעבדת IBM בחיפה, פיתח ד"ר סלונים את המערכת במשך 6 שנים שנקראה "Project Debater". הפרויקט נחשף לראשונה בסן פרנסיסקו בחודש יוני, וכבר בחודש יולי ביצע הופעת בכורה בישראל במפגן מרשים של יכולות תגובה לנאומי יריבים אנושיים בזמן אמת, תוך גיבוי טענות על ידי נתונים מחקריים, סקרים וציטוטים מפורסמים.

במקביל לקריירת המחקר שלו, אף שימש ד"ר סלונים ככותב ל"חמישייה הקאמרית", יצר את סדרת הטלוויזיה "פאזל" ואף שימש בתפקיד תסריטאי ראשי בעונות 2-3 של הסדרה הקומית לילדים "המובילים", שמנגישה נושאים מדעיים לילדים.

 

תמונה: Jim Hollander / IBM

שיתוף
מי עוד ברשימה?