40 מעל 40
logo
משה (מוישי) פרידמן
מנכ"ל|קמא-טק

משה פרידמן, בן למשפחת רבנים מירושלים, הוסמך לרבנות וחיבר מספר ספרים ומאמרים בנושאים שונים בהלכה. מסלול החיים שלו קיבל טוויסט בגיל 30, כשהקים את הסטארטאפ ״קליפופ״ בתחום עריכת וידאו אונליין. בעקבות ההתנסות הפרטית שלו, החליט להקדיש את פעילותו לשילוב חרדים בהייטק. ביחד עם שורה של שותפים ותומכים מוכרים בהם יוסי ורדי ואמנון שעשוע הוא הקים את "קמא-טק" מיזם שמאגד יותר מ-100 חברות הייטק וקרנות הון סיכון ישראליות, ביחד עם 200 מתנדבים מבכירים בהייטק הישראלי, שמקדמים ביחד שילוב של האוכלוסיה החרדית בהייטק. מאז הקמתה השתתפו יותר מ-20,000 חרדים בכנסים, הרצאות, ירידי תעסוקה ותחרויות סטארטאפים שנערכו בבני ברק ובירושלים בחסות המיזם.

לאחרונה פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נתון מעניין, ועל פיו מספר החרדים שנכנסים למקצועות ההייטק הוכפל בארבע שנים האחרונות, כשלא מעט מהקרדיט ניתן לזקוף לארגון בראשו עומד פרידמן. בנוסף, הארגון מציע הכשרות טכנולוגיות והשמה של חרדים בשיתוף חברות ההייטק הגדולות בארץ (וויקס, סיסקו, גוגל) והוביל לשילובם של למעלה מ-1,000 חרדים בחברות הייטק, בהן גם לא מעט נשים.

הפעילות של פרידמן לא נעצרת בתוכנית לקידום העובדים עצמם ובשנים האחרונות היא מגיעה לכל האקוסיסטם של הסטארטאפים בישראל. כך למשל הקים "קמא-טק" אקסלרטור, אליו התקבלו עד כה 40 סטארטאפים (מתוך למעלה מ-1000 שפנו), שהספיקו לגייס כבר כ-130 מיליון דולר ובהם מועסקים למעלה מ-400 עובדים. בנוסף הקים פרידמן ביחד עם שותפו אברימי וינגוט את קרן ההון סיכון "12 אנג׳לס" שמתמקדת בהשקעה בסטארטאפים חרדים, וביצעה עד כה השקעות ב-7 סטארטאפים. היוזמה האחרונה של פרידמן, שגם היא בוצעה בשותפות עם וינגוט, היא ״אמפרסנד״, חלל עבודה משותף שמיועד לאנשי הייטק חרדים בבני ברק.

שיתוף
מי עוד ברשימה?