40 מעל 40
logo
לימור לחיאני
Principal Engineering Manager | Microsoft R&D

ד”ר לימור לחיאני מכהנת כיום כמנהלת צוות פיתוח בכירה (Principal Engineering Manager) ב-Microsoft R&D, שם היא ייסדה ומובילה את צוות ה-Commercial Software Engineering שאחראי על שיתופי פעולה טכנולוגיים עם לקוחות אסטרטגיים של מיקרוסופט בעולם וסטארטאפים מובילים בארץ ומסייע בפתרון אתגרים טכניים. אחת הגאוות הגדולות של ד"ר לחיאני והצוות שלה היא שיתוף אותם הפתרונות עם קהילות המפתחים וה-OSS.

היא נולדה וגדלה בבית דתי, חם וצנוע בקרית גת. הוריה רכשו לה ולאחיה את המחשב הראשון שלהם (commodore 64) מתוך רצון שיבלו יותר שעות בבית, מה שעורר אצלה סקרנות ועניין במחשבים כבר מגיל צעיר. בכיתה י' החליטה לעבור לתיכון חילוני רק כדי ללמוד מחשבים ושלוש שנים אחר כך סיימה כמצטיינת מגמת מחשבים וטכנולוגיה. ללחיאני תואר דוקטור למדעי המחשב מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב בתחום אלגוריתמים מבוזרים.

היא הצטרפה למעבדת החדשנות של מיקרוסופט לפני 11 שנים ומאז הובילה צוותי פיתוח בתחום המובייל; שירות המלצות אפליקציות וחוויות משתמש חדשות בקורטנה - העוזרת האישית של מיקרוסופט; פיתחה מוצרים חדשים מרמת הרעיון ועד אבטיפוס; פיתחה שירותי ענן שהגיעו למאות מיליוני משתמשים; שיתפה פעולה עם עשרות סטארטאפים בארץ ובעולם; ועסקה בטכנולוגיות שונות כגון Machine Learning, קונטיינרים, בוטים חכמים ועוד.

לצד עבודתה הטכנולוגית, לחיאני הייתה מרצה למקצועות מדעי המחשב באקדמיה לטיס, והיא מקדישה זמן רב לקידום נערות ונשים בעולם הטכנולוגיה: היא הרצתה בפני מאות תלמידות תיכון ואלפי נשים במטרה לעודד אותן להיכנס לעולם הטכנולוגי או להתקדם בו, ועדיין מייעצת בהתנדבות לעשרות נשים במרכז הפיתוח של מיקרוסופט ומחוצה לו.

ד"ר לחיאני משלבת בחייה שני עולמות שונים לכאורה: עולם טכנולוגי-מדעי ועולם רוחני (לא דתי). אך לפי תפיסת עולמה שני עולמות אלו שלובים זה בזה ומקדמים זה את זה. היא רואה בפיתוחים טכנולוגיים מתקדמים בעולם הרפואה - AR/VR ומעל הכל AI - כלים התורמים להתפתחות רוחנית אישית וגלובלית ומרצה על כך במפגשים ואי-כנסים בקהילות מולטי-דיסיפלינריות.

 

צילום: נתנאל טוביאס

שיתוף
מי עוד ברשימה?