40 מעל 40
logo
ירון בול
מנכ"ל|Curiosity Robotics

בול שירת בחיל האוויר והיה לטייס הקרב הצעיר ביותר שנלחם במלחמת יום הכיפורים. בזמן השירות הממושך שלו סיים בול תואר בטכניון בהצטיינות כמהנדס אווירונאוטיקה, וב-20 השנים הבאות ייעץ לחברות בטחוניות באפיון ושיווק מערכות תעופה מתקדמות, והביא לארץ טכנולוגיות מעניינות לפיתוח בלוני תצפית וספינות אוויר. הצוות שהקים הצליח לפתח ספינת אוויר לשיוט בגובה רב עבור אחת החברות הגדולות בעולם.

לדבריו, חמשת נכדיו היוו עבורו השראה לסטארטאפ שהקים בשם Curiosity Robotics. הרעיון עלה בראשו לפני כשנה וחצי, כשצפה בנכדו ווזיהה כי למרות שהוא נמצא בשיא יכולת הקליטה שלו, אין לו כל מענה טכנולוגי שיתן מענה לצרכים התפתחותיים חיוניים כמו לימודי שפה שנייה עד גיל 3. לכן הקים את חברת הסטארטאפ שלו שיצרה מערכת משולבת AI המיועדת לגיל הרך עם תוכן רב.

לאחרונה פיתחה החברה פלטפורמה רובוטית חדשנית ומוגנת פטנט המבוססת על מפרקים גמישים המאפשרים תנועה אורגנית ובטוחה יותר, וכמו כן זכתה החברה בתחרות 45+ של Merage בפרס של 100,000 דולר. החברה התקבלה לחממת SouthUp בקיבוץ ניר עם בעוטף עזה, ושוקדת על פיתוח מורה רובוטי שאמור להרחיב ולהעשיר את עולם הפעוטות והחינוך. כבר בשנה הקרובה החברה מתכננת להציג את המוצר שלה.

שיתוף
מי עוד ברשימה?