40 מעל 40
logo
גלעד יפת
מנכ"ל|MyHeritage

גלעד יפת הוא מייסד ומנכ״ל MyHeritage, פלטפורמה לגילוי, שימור ושיתוף היסטוריה משפחתית המגלגלת מחזור של 133 מיליון דולר ומעסיקה כ-500 עובדים. הרעיון ל-MyHeirtage עלה כשיפת החל לפתח תוכנה עבור חקר אילן היוחסין שלו כי פשוט לא היו קיימים מוצרים בשוק. הפריע לו שבהצגת תמונה קבוצתית (משפחתית) חייבים להוסיף הסברים "סבא שלך הוא השני משמאל בשורה למעלה", והוא רצה לתייג אנשים על התמונה. כיום, זה אולי נשמע טריוויאלי, אבל לפני 18 שנה, היתה MyHeritage הפלטפורמה הראשונה בעולם שהשתמשה בתיוג.

כיום מוביל יפת את פלטפורמת הגנאלוגיה הגדולה בעולם הכוללת את תיאור חייהם של 3.2 מיליארד בני אדם. במסגרת תהליך הצמיחה הוא רכש 9 חברות, ביניהן המתחרה הישירה שלו Geni, כמו גם אתרי אילנות היוחסין המובילים בגרמניה, פולין, בריטניה והולנד. יפת מספר שבעזרת הטכנולוגיה התאחדו לא מעט משפחות ברחבי העולם, בין אם בעזרת משתמשים שמעלים את פרטיהם לפלטפורמה באופן יזום ומאתרים קרובים, ובין אם דרך פרויקטים הנעשים בהתנדבות למען הקהילה; כמו מימון אלפי בדיקות גנטיות לחטופי תימן ומשפחותיהם, מימון בדיקות ליוצאי ברזיל שהוברחו לישראל כתינוקות חטופים לפני 30 שנה, או מימון 15 אלף ערכות לאנשים מאומצים ברחבי העולם ואיחוד עשרות משפחות עם מקורביהם האבודים.

בנוסף לפעילות זו, מנהל יפת פרויקט לצילום קברים לטובת בניית מאגר מידע המתבסס על מידע הכתוב על הקברים. בשלוש השנים האחרונות סיימה החברה לצלם שלושה מיליון קברים וישראל היא המדינה הראשונה בעולם שבה כל הקברים עברו דיגיטציה. בנוסף לפעילות הזו, פיתחה החברה תחת הנהגתו של יפת מוצרים חדשים, המבוססים על DNA, שיושקו בחודשים הקרובים ויאפשרו למשפחות לשחזר DNA של קרובי משפחה שנפטרו, מחפצים ששימשו אותם בחייהם או אפילו ממכתבים ששלחו למשפחה בעודם בחיים - כמו למשל בול שהם ליקקו.

שיתוף
מי עוד ברשימה?