40 מעל 40
logo
ג'יהאד אל-סאנע
דוקטור|הפקולטה למדעי המחשב, אונ' בן גוריון

ג'יהאד אל-סאנע נולד בתל-ערב וגדל בלקייה בבית ללא חיבור לחשמל. למרות זאת הצליח אל-סאנע להתקבל לאוניברסיטת בן-גוריון שבנגב ולסיים בהצלחה תואר ראשון ושני במדעי המחשב. אל-סאנע עבד בסאיטקס ולאחר מכן למד לדוקטורט בגראפיקה ממוחשבת ומציאות מדומה באוניברסיטת סטוני ברוק בניו יורק. במהלך לימודיו, עבד במקביל בתפקידי מחקר ופיתוח ב-IBM.

ב-1999 הצטרף לסגל אוניברסיטת בן-גוריון בנגב והיה לראש מעבדת המדיה החזותית של המחלקה למדעי המחשב, ולאחר מכן מונה לתפקיד היוקרתי של ראש המחלקה למדעי המחשב באוניברסיטה. עד כה, פרסם ג׳יהאד למעלה מ-100 מאמרים אקדמאיים שונים.

ב-2017, ייסד אל-סאנע את מיזם סיראג', מתוך מטרה ליצור מקומות עבודה לחברה הבדואית בתחום מקצועות הטכנולוגיה וההייטק, וכדי לעודד את השתלבות הבדואים בנגב בתחום. סיראג' מעניקה שירותי IoT ומתמחה בחיבור ציוד קצה לענן, כאשר בין לקוחותיה ניתן למנות את GE, P&G ו-Mprest. אל-סאנע הוא ראש AHD – האגודה האקדמית לפיתוח החברה הערבית בנגב - ואחד ממייסדי בית הספר הראשון למצוינות טכנולוגית במגזר הבדואי, ״עהד״, ופועל רבות לשילוב המגזר הערבי במשק.

בנוסף על פעילותו, היה שותף אל-סאנע גם בפיתוח תוכנה לזיהוי כתב יד ערבי בזמן אמת בשנת 2007, באמצעות לוח אלקטרוני המתרגם את הנכתב למחשב, והוא נמנה גם על קבוצת חוקרים באוניברסיטת בן גוריון, שפיתחו טכניקה לעיבוד מסמכים עתיקים בעברית ובערבית.

שיתוף
מי עוד ברשימה?